Dzień z eksperymentem

W szkole zorganizowano Dzień z Eksperymentem, którego celem było zaciekawienie uczniów przedmiotami przyrodniczymi. Zajęcia odbyły się 28 lutego w niedawno powstałej ekopracowni, która została wyposażona w nowoczesne pomoce dydaktyczne.

Podczas zajęć uczniowie mieli okazję:

Poznać suchy lód, poczuć jego niską temperaturę i zobaczyć, jak sublimuje.

Wykonać samodzielnie eksperymenty, takie jak:

• Malowanie na mleku
  • Tworzenie barwnej tęczy
  • Obserwowanie zmian koloru wywaru z czerwonej kapusty
  • Badanie reakcji sody z kwaskiem cytrynowym

Największą frajdą dla uczniów były eksperymenty z suchym lodem. Mogli oni obserwować jego parowanie, tworzenie mgły i piany, a także napełniać nim balony.

Nowoczesne wyposażenie ekopracowni ułatwiło przeprowadzenie eksperymentów i zapewniło uczniom komfortowe warunki do nauki.

Dzień z Eksperymentem był dla nich nie tylko świetną zabawą, ale również okazją do poszerzenia wiedzy o otaczającym ich świecie. W wydarzeniu wzięli udział wszyscy uczniowie Naszej szkoły.

FILM Z WYDARZENIA - KLIKNIJ ZDJĘCIE LUB TU

Autor: Monika Żołnowska