Projekt "Wodę poznawać i doświadczać"

Miło nam poinformować, że zostaliśmy laureatami konkursu grantowego Funduszu Naturalnej Energii.

Informacje dotyczące grantu można przeczytać na stronie http://www.gazsystemdlanatury.pl/o-konkursie/

W nagrodę za ciekawy projekt zajęć dotyczących tematyki wody, szkoła otrzyma dofinansowanie w kwocie 9856zł na realizację tych zajęć. Z pozyskanych pieniędzy zostaną zakupione:

gry edukacyjne, minimikroskopy przenośne LED, Zestaw woda- pierwsze eksperymenty, zestaw magnetyczny- obieg wody w przyrodzie, zestaw obieg wody w przyrodzie- symulator, wyprawki dla uczestników projektu(materiały plastyczne), naklejki tematyczne, konewki, wózek laboratoryjny+8 pojemników, siedziska- poduchy, pojemniki, suszarka na prace plastyczne.

W ramach zajęć odbędzie się również jeden wyjazd na basen.

1. Cel projektu:

a) Uświadomienie dzieciom, że woda to skarb, bez którego nie mogło by istnieć życie na Ziemi i dlatego należy o nią dbać i ją oszczędzać.

b) Zafascynowanie uczestników projektu „dawcą życia”, jakim jest wyjątkowa, niezastąpiona i bezcenna woda.

2. Uczestnicy projektu- uczniowie klasy drugiej i trzeciej szkoły podstawowej;

Zaplanowane działania- realizacja projektu opiera się na metodzie pudełek z klockami, które oznaczone

są tematycznie. Wszelkie sugestie, propozycje gier i zabaw są tematycznie uporządkowane i powiązane

z tematyką wody- każdy temat to odpowiednie pudełko. Projekt zakłada experymentowanie

z wodą,  poznawanie jej zmysłami, doświadczanie jej. Rzeczowe „poznanie” wody nastąpi w odwrotnej kolejności- uczestnicy sami poprzez wykonanie doświadczeń, experymentów, obserwacji, będą dochodzić do pewnych wniosków. Praca z „tematycznymi pudełkami” będzie o tyle ciekawsza, że to uczniowie będą dobierali do podanego tematu spotkania(zajęć) odpowiednie pudełko tematyczne.

Dominika Guszkiewicz