Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na Przedszkolaka to pierwsza tak ważna uroczystość przedszkolna dla dzieci  w tym roku szkolnym. Rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia  części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc wesołe piosenki, wierszyki o tematyce przedszkolnej, zabawy ruchowe.

Po części artystycznej, dzieci ślubowały: zgodnie bawić się w przedszkolu, pilnie się uczyć, być zawsze uśmiechniętym, słuchać panie, zjadać obiad i śniadanie,  być dzielnym przedszkolakiem. Następnie nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego dziecka ogromną kredką przez Panią Dyrektor Dominikę Guszkiewicz. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz drobny upominek.

Autor: Jolanta Hanuszewicz