WYKORZYSTANIE SPRZĘTÓW Z LABORATORIÓW PRZYSZŁOŚCI - CZERWIEC 2023 R.

Czerwiec – choć to miesiąc bardzo intensywnej pracy – sprzyjał wykorzystaniu sprzętu zakupionego w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości. Z okazji Dnia Dziecka powstały stacje, przy których wykorzystywane były m.in.: długopisy 3D, aparat fotograficzny, statyw, tło polipropylenowe. Uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia koleżeńskie oraz wykazać się kreatywnością podczas pracy z długopisami 3D. Ponadto nieodłącznym elementem pracy szkolnego radiowęzła stał się mikrofon kierunkowy Sarmonic, dzięki któremu dziennikarze mogą przeprowadzać ineteresujace wywiady, a następnie odtwarzać je społeczności szkolnej.

W czerwcu odbyły się również warsztaty dla uczniów klas IV-VI w ramach Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. Edukatorzy podzielili się swoją wiedzą
z uczniami z zakresu drukarki 3D oraz klocków Lego Spike.