Wykorzystanie sprzętów z Laboratoriów Przyszłości - marzec 2023 r.

Sprzęt zakupiony w ramach rządowego projektu nieustannie inspiruje uczniów
i nauczycieli do podejmowania kolejnych działań. Kolejny raz odbyły się warsztaty krawieckie pod czujnym okiem niezastąpionej pani Izabeli Riwoldt – tym razem z maszynami zakupionymi w ramach Laboratoriów Przyszłości zapoznawali się uczniowie klasy II. Tematem przewodnim warsztatów były ozdoby wielkanocne. Trzeba przyznać, że nasi drugoklasiści wykazali się dużymi umiejętnościami, czego dowodem są uszyte wielkanocne zajączki.

Wielką wyobraźnią wykazali się również uczniowie klasy I, którzy pod opieką swojej wychowawczyni pani Natalii Walczok, stworzyli potworki z kartonów. Aby uczniowie mogli zrealizować swoje wyobrażenia, podczas pracy wykorzystywali kleje na gorąco, które zakupiliśmy w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Chcąc jak najlepiej wykorzystać zakupiony sprzęt, nauczyciele wzięli udział
w szkoleniu wprowadzającym w świat drukarek 3D. Dzięki szkoleniu, przeprowadzonemu przez firmę HSI Academy, nauczyciele dokładnie poznali działanie drukarki 3D zakupionej w ramach Laboratoriów Przyszłości, zapoznali się ze stronami www, które pomagają zrealizować wymarzony projekt oraz nauczyli się technicznej obsługi sprzętu. Zdobytą wiedzę szybko wprowadzono w życie szkoły, a jej efektem jest m.in. statuetka 3D dla zwycięzcy szkolnych rozgrywek „Rummikub”.