DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

7 lutego w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). DBI świętowany jest na całym świecie i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. W naszej szkole podjęte zostały różne działania propagujące bezpieczne poruszanie się w cyberprzestrzeni. Klasa IV przygotowała plakaty edukacyjne dotyczące cyberprzemocy oraz zasad netykiety w Internecie. Klasa piąta opracowała prezentację multimedialną przedstawiającą korzyści i zagrożenia płynące z korzystania z Internetu. Klasa III przygotowała animacje w programie scratch. Natomiast klasa VI opracowała ankietę dotyczącą korzystania przez uczniów z Internetu. Wyniki i wnioski z przeprowadzonej ankiety zostały zaprezentowane społeczności szkolnej podczas apelu.

ZADANIE PROJEKTOWE KLASY VI