Wykorzystanie sprzętów z Laboratoriów Przyszłości - grudzień 2022r.

Grudzień to przede wszystkim miesiąc przeżywania świąt w gronie najbliższych, ale nim to nastąpi rzucamy się w wir przedświątecznych przygotowań. Również w naszej szkole, zarówno nauczyciele jak i uczniowie, z wielkim zaangażowanie ozdabiali sale lekcyjne oraz szkolne korytarze. Dzięki sprzętowi zakupionego w ramach Laboratoriów Przyszłości tegoroczne ozdoby były bardzo wyjątkowe, a to dlatego, że uczniowie samodzielnie je wykonali korzystając m.in. z długopisów 3D, drukarki 3D, czy chociażby laminatorów.

Zdając sobie sprawę, że praktyka najlepiej pomaga zrozumieć uczniom omawiany materiał, na lekcjach chemii ósmoklasiści budowali z kulistych modeli pierwiastki i łączyli cząsteczki alkanów. W tym celu uczniowie skorzystali ze sprzętu zakupionego w ramach rządowego projektu tj. molekuł – modeli atomów z wypustkami oraz modeli atomów kulkowych z elastycznymi wiązaniami. Doposażenie szkoły w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne pozwala na uatrakcyjnienie dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy oraz praktycznych umiejętności przez uczniów.