Wykorzystanie sprzętów z Laboratoriów Przyszłości - wrzesień 2022r.

Od roku szkolnego 2022/2023 w naszej szkole zajęcia staną się dla uczniów jeszcze ciekawsze, a to wszystko za sprawą nowego sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Pierwszą zauważalną zmianą jest wygląd sali nr 5, która została wyposażona w meble zakupione w ramach programu. Zajęcia informatyki czy matematyki są teraz prawdziwą przyjemnością – każdy uczeń ma swoje stanowisko pracy, a w razie potrzeby, można szybko stworzyć stanowiska do pracy w grupie.

Mając do wykorzystania profesjonalny sprzęt fotograficzny, uczniowie klas IV i V pod opieką pani Anny Mroczkowskiej, rozpoczęli swoją działalność na kółku fotograficznym. Młodzi fotografowie zapoznali się z zakupionym aparatem, rozłożyli statyw, profesjonalny zestaw lamp światła ciągłego oraz odkrywali działanie blend fotograficznych. Mając opanowane podstawowe umiejętności, uczniowie próbowali swoich sił w zaciszu sali, organizując sesję fotograficzną. Trzeba przyznać, że młodzi pasjonaci rozwijają swoje umiejętności w zawrotnym tempie, o czym możemy się przekonać, przeglądając zdjęcia na stronie www szkoły. Wiele z nich jest właśnie ich autorstwa. Zakupiony sprzęt w ramach Laboratoriów Przyszłości okazał się strzałem w dziesiątkę – zainteresowanie kółkiem fotograficznym jest naprawdę duże.

We wrześniu rozpoczął się również cykl spotkań z panią Izabelą Riwoldt, która będzie pomagała uczniom odkrywać tajniki maszyn do szycia Łucznik, zakupionych w ramach programu. Swoją wiedzą na ten temat będzie się również dzieliła pani Bogusława Krawczyk w ramach lekcji techniki. Dzięki obu Paniom, młodzież będzie miała okazję nauczyć się podstawowych umiejętności krawieckich – kto wie, może kiedyś szkoła będzie mogła pochwalić się absolwentem, który zostanie sławnym projektantem?

Niewątpliwie zakupiony sprzęt otwiera przed uczniami i nauczycielami wiele możliwości – dzięki niemu uczniowie mają okazję do praktycznego sprawdzenia swoich umiejętności.