Nieletni wobec prawa.

Nieletni – w rozumieniu prawa karnego – to osoba, która w momencie popełnienia czynu zabronionego nie ukończyła 17. roku życia. Od wyjaśnienia tego terminu rozpoczął swoją prelekcję dla klasy VIII reprezentant Komendy Policji – pan Daniel Chmielewski. Współcześnie młodzież narażona jest na zagrożenia płynące z Internetu, czy chociażby wszechobecnych komunikatorów społecznych, np.: Facebook, WhatsApp. Uczniowie bardzo często nie zdają sobie sprawy, że łamią prawo podczas korzystania z wyżej wymienionych „cudów” technologicznych. Pan Daniel Chmielewski opowiedział o najczęściej popełnianych przestępstwach w sieci oraz konsekwencjach, jakie mogą czekać ich sprawcę. Prelekcja miała na celu również uświadomienie uczniom, że nikt nie jest anonimowy w sieci, a każde działanie pozostawia za sobą ślad.