Szkoła Pamięta - Znicz dla zapomnianych

W ostatnim tygodniu października, tuż przed Uroczystością Wszystkich Świętych, uczniowie klas I - III udali się swoim corocznym zwyczajem na pobliski Kirchówek, by zapalić symboliczny znicz za zmarłych, szczególnie poległych żołnierzy wojen napoleońskich, którzy - jak głosi miejscowa legenda, są w tym miejscu pochowani.

Z kolei w godzinach popołudniowych wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu zfinalizowali II edycję akcji charytatywnej pn. "Znicz dla Zapomnianych". Po trwającej niemal trzy tygodnie w naszej szkole zbiórce zniczy, wolontariusze wraz z opiekunem SKW odiwedzili cmentarze parafii Fałkowice, Dąbrówka Dolna i Zawiść, by zapalić znicz na grobach zapomnianych i pozostawionych bez opieki.