XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniach 7.10 – 11.10 obchodziliśmy w naszej szkole XII. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem tej akcji jest propagowanie nauczania matematyki przez zabawę. Ponadto zachęca do powtórzenia tabliczki mnożenia w przyjemny sposób i pozwala na szybką, bezbolesną powtórkę po wakacjach.

Podczas lekcji matematyki uczniowie rywalizowali ze sobą grając w różne gry z użyciem "Kart Grabowskiego - tabliczka mnożenia". Podejmowali wyzwania rozwiązywania matematycznych łamigłówek, które napotykali na kolejnych „stacjach zadaniowych” ukrytych na szkolnym korytarzu. Każdy uczeń mógł spróbować również swoich sił rozwiązując interaktywne testy z tabliczki mnożenia na czas.

Impreza spodobała się uczniom, którzy z całą pewnością zrozumieli, że tabliczka mnożenia n a p r a w d ę jest potrzebna w codziennym życiu.