Wycieczka do izby leśnej klas I-III

Las i jego mieszkańcy - to temat przewodni wycieczki klas młodszych, która odbyła się 4.10.2022. Pojechaliśmy do Izby leśnej, która znajduje się w budynku Nadleśnictwa Kup. Podczas wizyty dzieci mogły dotknąć zwierząt, które zamieszkują nasze lasy oraz poznały ciekawostki dotyczące wybranych gatunków. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali historii o Świętym Hubercie – patronie myśliwych, o zabronionym kłusownictwie, o przystosowaniu się zwierząt do coraz trudniejszego dla nich życia w ich zielonym domu. Wiele było mowy tym, jak człowiek może zapobiec temu, aby las przestał wreszcie tonąć w śmieciach. Te niezwykle interesujące zajęcia pozostaną w pamięciach wielu uczestników przez długi czas. Zapewne nie była to nasza ostatnia wycieczka do izby leśnej.

Autor: Natalia Olejnik