Europejski Dzień Języków

26 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. To była dobra okazja , aby zwrócić dzieciom uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mówią w innym języku. W tym dniu w szkole można było wziąć udział w zabawie odszukiwania  ukrytych w różnych miejscach słówek w dwóch językach: angielskim i niemieckim.

Poszczególne klasy zaśpiewały znany kanon „Panie Janie” w różnych językach. Filmik z tego koncertu można obejrzeć na naszej szkolnej stronie. Nauczyciele języków obcych zorganizowali również konkurs z języka angielskiego pt. „English is everywhere”, w którym uczestnicy mieli za zadanie odnaleźć jak najwięcej angielskich słów w swoim otoczeniu np. na opakowaniach spożywczych, kolorowych czasopismach  czy produktach kosmetycznych, potem należało je wyciąć i wkleić na kartę brystolu, a potem przetłumaczyć na język polski.

Wszystko wskazuje na to, że jesteśmy blisko wykształcenia prawdziwych poliglotów

Autor: Agnieszka Borgul