Dzień Dziecka w klasach I-III

„Kiedy się śmieje dziecko – śmieje się cały świat”  - znane słowa Janusza Korczaka w dniu dziecka nabierają większego znaczenia. W naszej szkole przedszkolaki oraz klasy młodsze obchodziły go tak jak przypada w kalendarzu – 1 czerwca. Nauczyciele oraz Rada Rodziców na to święto przygotowali wiele atrakcji dla dzieci.

Czekały ich zacięte, ale zawsze z zachowaniem zasad fair play, rozgrywki w dwa ognie, tor przeszkód, w którym każdy śmiałek mógł zmierzyć swoją sprawność ruchową, kącik plastyczny oraz błyskawiczne szkolenie z zasad gry w „gumę”. Rada rodziców zadbała nie tylko o pełne brzuszki, oferując pyszne wypieki, popcorn, frytki oraz smaczne kiełbaski z grilla. Rodzice przygotowali również mobilny zakład fryzjerski w którym można było zmienić kolor włosów oraz przedłużyć swoje włosy kolorowym pasemkiem. Dzień dziecka zaliczamy do udanego i wyczekujemy kolejnego w 2023 roku.

Autor: Natalia Olejnik