Pierwszy ważny test trzecioklasistów

12 maja to szczególny dzień dla naszych trzecioklasistów. W tym właśnie terminie dzielni, choć nieco przestraszeni uczniowie pisali swój pierwszy w życiu egzamin -  Ogólnopolski Sprawdzian Trzecioklasisty, czyli tak zwany „trzecioteścik”.

Wszyscy zdający, ubrani na galowo, odczuwali  podekscytowanie i (naturalnie) lekkie zdenerwowanie. O godzinie 9 pani dyrektor przywitała naszych trzeciaków, udzieliła im cennych wskazówek oraz życzyła  powodzenia. Po oficjalnym otwarciu arkuszy i sprawdzeniu ich kompletności, uczniowie przystąpili do pisania. Na ten sprawdzian składały się: słuchanie ze zrozumieniem, czytanie ze zrozumieniem, matematyka i przyroda. Dzieci pisały z wielkim skupieniem, bardzo przejęte... Czas przeznaczony na sprawdzian został wykorzystany do ostatniej sekundy. Wszyscy starali się rozwiązać poprawnie  zadania. To wydarzenie było cennym doświadczeniem dla uczniów i ich wychowawczyni.

Wspólny czas spędzany razem w szkole dobiega końca. Z tej okazji życzę moim uczniom samych uzyskania wysokich wyników ze sprawdzianu, jak również spektakularnych  sukcesów w czwartej klasie, którą to rozpoczną już we wrześniu 2022.

Autor: Natalia Walczok