Trening MMA

5 kwietnia grupa uczniów z naszej szkoły miała okazję wziąć udział w profesjonalnym treningu w Namysłowskim Centrum Sportów Walki, prowadzonym przez znanego w całej Polsce z walk w KSW Grzegorza „Szulę” Szulakowskiego. Nasi uczniowie dzięki jego uprzejmości  mogli zobaczyć jak jest wyposażona sala, w której młodzież i dorośli z powiatu namysłowskiego przygotowują się do zawodów m.in. w jujitsu, zapasach i uprawiających zawodowo do walk MMA.

Atmosfera życzliwości i zdrowego współzawodnictwa panująca w odwiedzanej placówce pozwoliła naszej młodzieży sprawdzić się pod kątem gimnastycznym. Dzieci mogły nauczyć się przewrotów, robienia gwiazdy, a także sprawdzić swoją wytrzymałość. Zarówno trener, jak i uczniowie świetnie się bawili. Na koniec tego niezwykłego treningu zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie, dzieci otrzymały także autografy. Potem udaliśmy się na zwiedzanie rynku w Namysłowie, zlokalizowaliśmy słynny namysłowski  browar i obejrzeliśmy piękny mural przedstawiający najważniejsze wydarzenia z historii naszego miasta powiatowego.

Nagrodą za wytrzymałość, aktywność i kreatywność były hamburgery, frytki i lody, bo przecież po ciężkim treningu należy się nagroda. Mam nadzieję, że takie wyjazdy naszych uczniów staną się już tradycją i będziemy dzięki nim mogli popularyzować różne sposoby zdrowego i aktywnego spędzania czasu wolnego.

Autor: Natalia Walczok