Mistrz ładnego czytania

13 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym im. Jakuba Kani w Domaradzu odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Mistrz ładnego czytania. W dwóch kategoriach wiekowych o tytuł Mistrza zmierzyli się reprezentanci: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kup, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pokoju oraz szkoły podstawowej w Domaradzu.

Młodych i uzdolnionych miłośników książek oceniało jury w składzie: pani Idalia Justyńska, pani Kamila Adamska oraz pan Wacław Kociencki. Trzeba przyznać, że nie było to łatwe zadanie – uczniowie wykazali się wysokimi umiejętnościami czytelniczymi, jednak po długich i burzliwych naradach komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców.

W kategorii klas IV-VI I miejsce, a tym samym tytuł Mistrza ładnego czytania, zdobyła Karolina Ryniak (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pokoju), II miejsce i tytuł Wicemistrza otrzymał Mikołaj Ochocki (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kup), III miejsce zajął Franciszek Grojec (Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym im. Jakuba Kani w Domaradzu). Jury przyznało również wyróżnienie Michałowi Gizie (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pokoju).

W kategorii klas VII-VIII tytuł Mistrza ładnego czytania otrzymała Agata Łakomy (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pokoju), II miejsce i tytuł Wicemistrza zdobyła Agata Gulczyńska (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kup), III miejsce zajęła Oliwia Zawierta (Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym im. Jakuba Kani w Domaradzu). Wysoki poziom uczestników poskutkował podjęciem przez jury decyzji o przyznaniu aż trzech wyróżnień, które otrzymali: Lidia Kruszelnicka (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kup), Szymon Knapik (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kup) oraz Oliwia Rosiek (Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym im. Jakuba Kani w Domaradzu).

Jak napisał Thomas Wharton Godzina czytania jest godziną skradzioną z raju, a nam udało się skraść aż dwie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, życzymy dalszych sukcesów oraz dalszego rozwijania swoich czytelniczych pasji.

Autor: Patrycja Jabłońska, Grzegorz Rychlikowski