Wycieczka klas 1-3

Dnia 13.04.2022r. uczniowie kl. 1-3 wybrali  się na wycieczkę do  opolskiego Teatru Lalki i Aktora na nagrodzony Złotą Maską musical o zwierzęcej miłości pt. „ Psiakość”. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji, a także poznanie zasad prawidłowego zachowania się w teatrze.

Kiedy uczniowie dotarli na miejsce, z wielką niecierpliwością czekali na rozpoczęcie spektaklu. Ogromne wrażenie wywarł na nich barwna sceneria, lalki oraz bezpośredni kontakt z aktorami. Nastrojowa muzyka oraz oświetlenie spowodowało, że zaciekawienie widowiskiem nie malało. Opowieść o licznych przygodach Psiakościa i Wilczki wraz z innymi postaciami tj.  Lisem, Zaskrońcem, Ropuchą, Kogutem, Pudlem, a nawet szefem wszystkich szefów, czyli Szczurem – Królem Przedmieścia wywołała wiele uśmiechów na twarzach dzieci oraz gromkie brawa po spektaklu.

Następnie uczniowie udali się do sali zabaw Hoplandii, gdzie mogli  skorzystać z różnych atrakcji, np. trampolin, basenów z gąbkami, zjeżdżalni pontonowej, różnego rodzaju dmuchańców, toru przeszkód…  Dwugodzinny pobyt w sali zabaw sprawił wszystkim uczestnikom wielką frajdę.

Była to bardzo długo wyczekiwana wycieczka, która sprawiła uczniom mnóstwo pozytywnych wrażeń.

Autor: Małgorzata Dębska