Dzień Patrona Szkoły

25 marca oczy całej społeczności szkolnej zwrócone były w stronę pamiątkowej tablicy Jakuba Kani – tego dnia obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. O godzinie 10:00 rozpoczęła się uroczystość, w trakcie której odśpiewaliśmy hymn państwowy, pani dyrektor – Dominika Guszkiewicz – w towarzystwie uczennic – Wiktorii Dudek oraz Oliwii Rosiek – złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą patrona szkoły – Jakuba Kanię. Następnie uczniowie – Filip Wasylkowski, Wiktoria Dudek, Klaudia Mainka – oraz nauczycielka języka polskiego – pani Bożena Leśnik – zaprezentowali wybrane utwory poety.

Druga część uroczystości odbyła się po południu, gdy delegacja w składzie:
p. Dominika Guszkiewicz, p. Grzegorz Rychlikowski, p. Patrycja Jabłońska, p. Wacław Kociencki (Przewodniczący Rady Gminy Pokój), Wiktoria Dudek (uczennica kl. VIII A), Oliwia Rosiek (uczennica kl. VII), Hanna Grojec (uczennica kl. VIIIB) oraz Aleksander Piękny (uczeń kl. VIIIB) - wyruszyła do Siołkowic Starych, aby odwiedzić grób oraz Izbę Pamięci Jakuba Kani. Na miejscu delegacja została ciepło przyjęta przez pana Stanisława Szynkowskiego, który oprowadził gości śladami Jakuba Kani, przy okazji dzieląc się swoją ogromną wiedzą.