Wreszcie wiosna!

Najpiękniejsza pora roku powraca i choć niełatwo się cieszyć w tak trudnym czasie, to jednak urokowi wiosny nie sposób się oprzeć. Uczniowie naszej szkoły witali ją na wiele sposobów. Klasy I – III oraz IV i V uczestniczyły w warsztatach z robotyki, prowadzonych przez specjalistów w tej dziedzinie. Podczas koleżeńskiej współpracy powstawały niezwykle interesujące pojazdy sterowane komputerowo. Dzieci nie tylko samodzielnie je uruchamiały, ale również urządziły prawdziwe wyścigi!

Nie zabrakło, rzecz jasna, tradycyjnego palenia  samodzielnie wykonanej marzanny, barwnych gaików oraz rozśpiewanego i hałaśliwego korowodu młodych ludzi, wyganiających zimę za morza. Przemaszerowali przez cały Domaradz, dając wyraz radości z powodu powrotu pięknych dni.

Każda klasa wraz ze swoim wychowawcą przygotowała wiosenne śniadanie – zdrowe i kolorowe, przypominające, by jeść jak najwięcej produktów wspierających rozwój młodych organizmów -  owoców, warzyw, twarogów. Taki wspólny posiłek stanowi też okazję do praktycznego opanowania zasad zachowania się przy stole, wspólnej pracy i zabawy.

W tym słonecznym dniu, po znakomitym, samodzielnie przygotowanym posiłku, świetnie sprawdziły się także różne sportowe rozgrywki. Na szkolnym boisku i w sali gimnastycznej toczyły się zaciekłe boje między klasami rozgrywającymi mecze piłki nożnej, ręcznej, koszykówki…

Powitanie wiosny to bardzo stara, posiadająca korzenie w czasach słowiańskich tradycja – dobrze, że ciągle opiera się upływowi czasu.

Autor: Bożena Leśnik