W konkursowej rywalizacji

Jak co roku o tej porze przez placówki oświatowe w całym kraju przetacza się fala konkursów przedmiotowych. Etap miejsko – gminny to ten, który decyduje o kwalifikacji do zmagań wojewódzkich, gdzie najlepsi uczniowie zyskują tytuł finalistów lub laureatów, a to nie tylko zaszczyt, lecz również ułatwiony start do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej.

12 stycznia okazał się szczęśliwym dniem dla Łukasza Świerca z VIIIB w naszej szkole, który wygrał miejsko – gminny etap konkursu języka niemieckiego i zakwalifikował się do szczebla wojewódzkiego. Tym samym oboje, wraz z opiekunką ucznia, panią Dominiką Guszkiewicz, powtórzyli zeszłoroczny sukces. Pozostaje mieć nadzieję, że tym razem Łukasz dokona tego, od czego w minionym roku dzieliły go ułamki punktów i zostanie laureatem. Z pewnością na to zasługuje. Drugie miejsce przypadło w udziale naszej nowej uczennicy - Lisie Radziej uczęszczającej do klasy VII, a na trzecim uplasował się Olaf Ciurla ze szkoły w Pokoju

13 stycznia odbył się konkurs matematyczny. Bartek Pietrzykowski z klasy VIIIB okazał się być najlepszym matematykiem w całej gminie. Niestety, test okazał się tak skomplikowany, że nie udało mu się zakwalifikować do kolejnego szczebla. Nie mniej i uczniowi i jego opiekunce, pani Żanecie Stępień należą się wielkie gratulacje.

14 stycznia spotkali się miłośnicy historii. Pierwsze miejsce przypadło w udziale Karolowi Smyrkowi z Pokoju, a nasi uczniowie – Łukasz Świerc i Błażej Walczok wywalczyli sobie remis w osiągnięciu drugiego miejsca w gminie Pokój. Nie osiągnęli jednak wystarczającej liczby punktów, by pójść dalej.

Jesteśmy pełni podziwu dla uczniów stale podnoszących swoją wiedzę i umiejętności w ulubionych dziedzinach, a także dla ich opiekunów potrafiących zmobilizować podopiecznych do podjęcie kolejnych wyzwań. Gratulujemy!

Autor: Bożena Leśnik