Hej kolęda, kolęda!

Szkoła, poza oczywistym przekazywaniem wiedzy z różnych dziedzin, powinna również wychowywać swoich uczniów w poszanowaniu tradycji oraz wartości kulturowych. Wszakże to one stanowią podstawę poczucia tożsamości, przynależności do narodu. Uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły, pod czujną opieką swoich pań wychowawczyń, przygotowali wspaniałe, choć nietypowe (bo przekazywane za pomocą komputerów) jasełka. W piątek 20 grudnia, rozległy się radosne dźwięki wszystkim znanych, ale też zupełnie nowych kolęd i pastorałek w wykonaniu klas I, II i III. Z zapałem (a już na pewno najgłośniej) występowały również przedszkolaki z Lubnowa i Domaradza. Potem przedstawiono prezentację przypominającą historię narodzin Dzieciątka – niezmiennie wzruszającą, choć przecież dobrze znaną… Klasom I – III należą się wyrazy uznania. Pomimo trudnej sytuacji pandemicznej, uczniowie i ich opiekunowie zadbali o kontynuowanie jednej z najpiękniejszych tradycji.

W dalszej części jasełek także starsze klasy, kolędując z zapałem, zaprezentowały swoje wokalne umiejętności. Ze względu na bezpieczeństwo młodzież spędzała klasowe wigilie w swoich salach. W każdej pyszniły się barwne choinki, niektóre stoły były wspaniale nakryte, wszyscy odświętnie wystrojeni – te składniki stworzyły niepowtarzalną, świąteczną aurę. Ci, których wirus uwięził w domach uczestniczyli w swoich imprezach wirtualnie i też mogli się cieszyć spotkaniem. Wspólnie oglądano świąteczne filmy, trwały zabawy integracyjne, niósł się po korytarzach śmiech…

Samorząd Szkolny pod opieką pani A. Borgul obdarował  wszystkich nauczycieli pięknymi kartkami świątecznymi pełnymi ciepłych słów. Pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia… Jak co roku – niby zwyczajnie, ale niepowtarzalnie i wspaniale.