MINI KURS GOTOWANIA

3 listopada w naszej szkole zapachniało pysznymi domowymi hamburgerami. Tego dnia młodsze klasy pod okiem Szefa Kuchni, pana Tomasza Rosy przygotowały sobie zdrowego hamburgera z ciecierzycy. Zajęcia miały na celu pokazania dzieciom, że zdrowo nie musi oznaczać niesmaczne.

Ciecierzyca to dla wielu nieznany produkt, który ma wiele właściwości zdrowotnych. Część dzieci skomentowało kotlety z ciecierzycy jako najlepsze mięso, jaki miały okazję jeść. Zachwycone. poprosiły pana Tomasza, aby hamburgery na stałe zapisały się w menu jego kuchni. Po pracowitym przygotowaniu oraz wspaniałej degustacji szef kuchni  zdradził nam przepis na to znakomite danie. Pan Tomasz to absolwent naszej szkoły.  Opowiedział również kilka wesołych historyjek o latach, które spędził w murach naszej szkoły.

Autor: Natalia Olejnik