Wycieczka do Brzegu

W dniu 26 października klasa VII ze szkoły w Domaradzu wybrała się na wycieczkę edukacyjną do  Brzegu. O godzinie 9:00 zebraliśmy się przed szkołą. Kiedy przyjechał luksusowy bus, wsiedliśmy i wyruszyliśmy w trasę. Po upływie 40 minut dojechaliśmy na miejsce, do Muzeum Piastów Śląskich.

Przez długie pięć minut nie potrafiliśmy znaleźć wejścia, ale  w końcu trafiliśmy!  Czekał już na nas przewodnik. Zwiedziliśmy ekspozycję zabytków sakralnych, stare księgi kościelne, dokumenty, akty zgonu, świadectwa chrztu. Inna część wystawy dotyczyła starodruków z okresu średniowiecza. Zobaczyliśmy także drzewo genealogiczne brzeskich Piastów. Naszą uwagę przyciągnęły krypty z sarkofagami dawnych władców Opolszczyzny. Interesujący okazał się posąg psa, który marnie skończył.

Po tej dużej dawce historii udaliśmy się do parku, oazy zieleni, gdzie spędziliśmy czas spacerując alejkami. Nie zapomnieliśmy oczywiście o pstrykaniu zdjęć…

Dziękujemy naszej wychowawczyni za zorganizowanie wycieczki, a panu Romanowi za opiekę.

autorzy: Kuba, Ksawery, Robert, Michał, Daria, Amelka, Amelka B., Zuzia

pod.red: Bożeny Leśnik