Z wizytą w teatrze...

29 października uczniowie klas VIIIA, VIIIB oraz czworo uczniów z klasy VII wyruszyli do Teatru Lalki i Aktora w Opolu na spektakl pt. „Balladyna”. Już niebawem uczniowie zmierzą się z lekturą, więc wizyta w teatrze była dla nich ciekawym wstępem do romantycznego tekstu Juliusza Słowackiego.

Uczniowie przenieśli się do świata balansującego pomiędzy tajemniczą krainą magii i współczesnością, a to wszystko za sprawą nowatorskiej próby przedstawienia historii tytułowej bohaterki. Aktorzy wciągnęli widzów w dyskusję na temat wątków i zagadnień podjętych w dramacie: dobro – zło, prawda – kłamstwo, piękno – brzydota, które – w niektórych momentach – stanowiły dla uczniów trudny orzech do zgryzienia. Jedno jest pewne – spektakl wywołał wiele emocji, którymi uczniowie chętnie dzielili się z opiekunkami wycieczki.

Po teatralnych doświadczeniach uczniowie szturmem ruszyli w stronę McDonalda, gdzie odbyła się prawdziwa uczta. Po posiłku nadszedł czas na powrót do szkoły. Syci zarówno wrażeń estetycznych, jak i kulinarnych, zadowoleni, choć nieco zmęczeni podopieczni pań A. Mroczkowskiej, M. Żołnowskiej i P. Jabłońskiej mogą już teraz bez obaw o oceny zaczynać omawianie tragedii Słowackiego.

Autor: Patrycja Jabłońska