Spotkanie z kosmetologiem

W dniu 22 października uczennice klas VIIIa i VIIIb uczestniczyły w spotkaniu z panią kosmetolog Agatą Tarnowicz. Młodzież miała możliwość wysłuchania wykładu na temat zdrowego stylu życia, metod oraz sposobów dbania o swoją cerę.

Podczas spotkania dziewczęta dowiedziały się, jakie są typy skóry, czym się charakteryzują, jak je rozróżniać i pielęgnować. Pani kosmetolog zwróciła szczególną uwagę na podstawowe zasady w codziennej pielęgnacji skóry. Tłumaczyła, jak odpowiednio dobrać kosmetyk w zależności od rodzaju i typu skóry (np. krem, tonik), kiedy nie należy używać niektórych kosmetyków. Nasz gość opowiadał bardzo ciekawie, przez co zachęcił nas do zapoznania się szerzej z tym zawodem i troski o zdrowy wygląd i styl życia.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie oraz za otrzymane upominki.