Wycieczka do Wrocławia

W końcu nadszedł dzień długo wyczekiwany przez uczniów klas VIII oraz VII. W środę, 13.10.2021 r., obraliśmy kierunek na Wrocław. Pomimo kapryśnej aury nie traciliśmy pogody ducha. Punktualnie o godzinie 8 wyruszyliśmy spod szkoły, aby dotrzeć do pierwszego punktu na trasie wycieczki - Panoramy Racławickiej - niezwykłego dzieła upamiętniającego 100 rocznicę insurekcji kościuszkowskiej – bitwy stoczonej 4 kwietnia 1794r. pod Racławicami.

Uczniowie z wielkim zaciekawieniem oglądali dzieło i słuchali opowieści o poszczególnych elementach Panoramy. Kolejnym punktem zwiedzania było Muzeum Narodowe, w którym uczniowie mogli podziwiać wystawy stałe (np. Śląską rzeźbę kamienną, sztukę Śląska czy wystawę Cudo-Twórcy) oraz wystawy czasowe (np. Skarb Średzki). Niewątpliwie była to godzina spędzona pośród wyjątkowych dzieł sztuki.

Po kulturalnych doznaniach udaliśmy się na spacer po wrocławskich ulicach, podczas którego odwiedziliśmy m.in. Stare Miasto oraz Zakład Narodowy im. Ossolińskich. Oczywiście wędrówkę po Wrocławiu wzbogaciło poszukiwanie słynnych krasnali.

W końcu nadszedł czas na realizację najbardziej wyczekiwanych przez uczniów punktów wycieczki. Najpierw udaliśmy się do McDonalda, aby uzupełnić zapasy energii, a następnie dotarliśmy do Aquaparku, gdzie uczniowie mieli okazję zadbać o swoją sprawność fizyczną oraz pozwolić sobie na chwilę relaksu i zabawy. W parku wodnym uczniowie zawładnęli zjeżdżalniami, boiskiem do gry w piłkę oraz basenem rekreacyjny – przez cały czas pamiętali jednak o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Trzeba przyznać, że nasza młodzież wykazała się dojrzałością, samodzielnością oraz odpowiedzialnością za siebie i innych.

Wrocławskie wojaże zakończyły się o godz. 20 pod budynkiem szkoły, spod którego rodzice odebrali swoje pociechy.

Autor: Patrycja Jabłońska