Dzień Edukacji Narodowej

Zwyczajowo nazywa się je dniem nauczyciela, podczas kiedy w istocie jest on świętem wszystkich tych, którzy są związani z edukacją. W tym roku szkolnym Samorząd uczniowski pod przewodnictwem nieocenionego Aleksa Pięknego, pod czujnym okiem pani Agnieszki Borgul przygotował kilka niespodzianek.

Po krótkim koncercie życzeń wyśpiewanych przez klasy III, IV i fantastyczną piątą, gospodarze szkoły, klasa VIIIB i samorządowcy rozpoczęli „Jeden z dziesięciu” dla młodszych klas. Uczniowie radzili sobie znakomicie, a niektórzy wychowawcy, chcąc wesprzeć swoich podopiecznych, nie cofali się przed niczym, nawet przed naśladowaniem zwierząt.

Potem przyszła kolej na starsze klasy. Rywalizacja okazała się zacięta, a poziom wyrównany. Wszystkim zależało na wygraniu cennej nagrody. Podczas kiedy w Sali gimnastycznej trwała burza mózgów, w jednej z sal pani Agnieszka z dziewczętami z samorządu piekły gofry – słodki, świąteczny poczęstunek dla wszystkich obecnych.

Do najmłodszych klas przyjechał pan strażak i przeprowadził kurs udzielania pierwszej pomocy. Starsi walczyli w konkursie „Jaka to melodia?” Na sam koniec wszyscy uczniowie mogli uczestniczyć w seansach filmowych, dobranych odpowiednio do ich wieku.

Gratulujemy Samorządowi przedsiębiorczości w samodzielnym planowaniu , a potem realizowaniu zadań!

Wszyscy nauczyciele są bardzo wdzięczni Radzie Rodziców za pomysłowy miodowy prezent, dzieciom i ich rodzicom za kwiaty i dobre życzenia… To był miły, pogodny dzień.

Autor: Bożena Leśnik