Wielkie sprzątanie

„Piękna nasza Polska cała” – taką nazwę miały tegoroczne zajęcia związane ze sprzątaniem świata. 17 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Domaradzu wzięli udział w wielkim porządkowaniu najbliższych szkole okolic. Nawet najmłodsi, zaopatrzeni w worki i rękawice zbierali wszechobecne śmieci, bo każdy wie – piękna znaczy czysta!

Drugą część imprezy przejęli uczniowie klasy VIIIA, pełniącej dyżur gospodarza szkoły. Przygotowali dla swoich kolegów szereg zadań do wykonania. Starsze klasy rywalizowały w udzielaniu pierwszej pomocy, rozpoznawaniu okazów flory i fauny Stobrawskiego Parku Krajobrazowego, interpretując znaczenie symboli narodowych. Wszystkie te zmagania sprawnie koordynował odpowiedzialny za przebieg  i organizację pan R. Orzeszyna, wspierany przez panią A. Mroczkowską oraz panią Alicję Stefan.

Nauka przez zabawę zawsze przynosi znakomite rezultaty, zatem nasi uczniowie znowu są mądrzejsi…

Autor: Bożena Leśnik