Jasełka inaczej...

Tegoroczne jasełka wyreżyserowane, zrealizowane i sfilmowane  przez dwoje młodych nauczycieli z naszej szkoły; panią Patrycję Jabłońska oraz pana Grzegorza Rychlikowskiego nosiły nietypowy tytuł: W tym roku świąt nie będzie!

W scenariuszu znalazły się odniesienia do szalejącej dookoła pandemii (zawinionej i sprowadzonej na ludzkość przez najstraszniejsze piekielne moce). Strach przed chorobą i niepewność jutra miały w diabelskim zamyśle ostatecznie osłabić i tak już zepsutą konsumpcjonizmem i egoizmem ludzkość. Nawet trzej królowie ugięli się przed zagrożeniem… Jednak, jak to jasełkach, dobro zwyciężyło! Nieustraszeni górale ruszyli witać Dzieciątko. Prowadziły ich nadzieja, wiara i miłość… Tak więc święta zostały ocalone, a piekło przywołane do porządku.

Wszyscy uczniowie SP Domaradz obejrzeli pełen humoru i jednocześnie wskazań moralnych spektakl w jednym czasie, co w jakiś sposób zastąpiło tradycyjne klasowe wigilie. Serdecznie dziękujemy realizatorom i aktorom jasełkowego spektaklu. Na ich pomysły sam Lucyfer jest za słaby.

Wesołych, ocalonych Świąt Bożego Narodzenia !!!

Autor: Bożena Leśnik