Recytatorskie sukcesy

To naprawdę budujące, że wbrew trudnej sytuacji panującej na całym świecie, ciągle jest tak wiele osób pragnących za wszelką cenę ocalić „normalność”, nie poddać się przygnębieniu, czy smutkowi.

14 grudnia 2020odbył się Gminny Konkurs Recytatorski, pod hasłem:  „Humor i satyra w poezji”. Wielu uczniów ze Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym im. J. Kani w Domaradzu wzięło w nim udział. Gminny finał poprzedziły szkolne eliminacje, oczywiście w sieci. Również próby uczestników recytatorskich zmagań z opiekunami były prowadzone drogą internetową. Mimo to – udało się! Nasi uczniowie odnieśli sukces! Wszystkich zachwyciły występy przedszkolaków, Nadii Chiryk, Leny Krystosek i Hani Galasińskiej naturalnych, wesołych i niezwykle uzdolnionych. Były po prostu urocze. W grupie najstarszych uczniów klas V  - VIII pierwsze miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Magda Mainka z klasy VIIIA. To cenne osiągnięcie, ponieważ Madzia mierzyła się z niełatwą, pełną ironii prozą Sławomira Mrożka.

Organizatorzy konkursu zachowali się wspaniale – wszyscy uczestnicy, nie tylko zwycięzcy, otrzymali drobne upominki. W ten przemiły sposób okazali jak doceniają wysiłki młodych ludzi i wspomagających ich rodziców. Może właśnie poezja pełna humoru stanowi antidotum na pandemiczne smutki, kto wie? Wszystkim serdecznie gratulujemy, a z laureatów jesteśmy bardzo dumni. Brawo!

Autor: Bożena Leśnik