Dzień Edukacji – nasze wspólne święto

Choć utarło się mówić o 14 października jako o Dniu Nauczyciela, to tak naprawdę jest to święto wszystkich osób związanych z edukacją. Czy byłaby szkoła bez uczniów? Albo pań dbających o czystość wszystkich pomieszczeń? Albo bez wszechwiedzącej pani sekretarki? Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni, współpracujemy, uzupełniamy się wzajemnie i wszyscy ciągle się uczymy!

Tegoroczny Dzień Edukacji nie był taki jak zawsze – i tutaj pandemia odcisnęła swój ślad. Jednak Samorząd Uczniowski, zadbał, by każdy z nauczycieli otrzymał drobny, lecz oryginalny upominek i kwiaty, popłynęły serdeczne życzenia… Dodatkowo przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali niespodziankę dla społeczności szkolnej - na kilku wybranych lekcjach wcielili się w rolę nauczyciela. Klasy ósme przygotowały filmik z pogodnymi „rymowankami” i utworami muzycznymi, Rada Rodziców podarowała pedagogom ręcznie robione tulipany. Tak więc święto inne, lecz nie mniej miłe i uroczyste. W imieniu wszystkich nauczycieli – serdecznie dziękuję za pamięć i szczere życzenia.

Autor: B. Leśnik