Lokata w przyszłość

Fakt, że nawyk oszczędzania i rozsądnego gospodarowania posiadanymi pieniędzmi stanowi bezcenną umiejętność wydaje się oczywisty. Uczniowie naszej szkoły oszczędzają w SKO. Szkolnym kołem opiekuje się pani A. Mroczkowska i to właśnie ona w minionym roku szkolnym nakłoniła grupkę swoich podopiecznych do udziału w konkursie organizowanym prze Bank Spółdzielczy w Pokoju. Dla młodszych z klas I – III była to skarbonka – lokatka, starsi z klas IV – VI próbowali swoich sił w tworzeniu plakatów promujących oszczędzanie.

15 września siedmioro spośród uczestników konkursu w nagrodę wyjechało na wycieczkę do banku. Tam pan dyrektor pokazywał dzieciom specjalne urządzenie do prześwietlania banknotów w celu sprawdzenia ich autentyczności, a także maszynę do liczenia banknotów i urządzenie do sortowania i przeliczania monet. Możliwość samodzielnego posłużenia się taki „tajemnym sprzętem” wzbudziła wielką radość „wycieczkowiczów”. Podczas zadawania panu dyrektorowi pytań dało się zauważyć ogromną fascynację bankowym sejfem. Dodatkową atrakcję stanowiły drobne upominki, skakanki, piłki, ołówki, ozdobione logo banku.

Pobyt w gościnnych progach zakończyło wręczenie panu dyrektorowi dyplomu z podziękowaniami od uczniów naszej szkoły. Ten miły pobyt w pozornie nudnej instytucji zaowocował wspólnym wnioskiem: naprawdę warto oszczędzać!

Autor: Bożena Leśnik