Cykl życia motyla i kukła Guya Fawkesa, czyli zajęcia projektowe z języka angielskiego

Cykl życia motyla i kukła Guya Fawkesa, czyli zajęcia projektowe z języka angielskiego

W ramach  projektu "Klucz do kompetencji w Szkołach Podstawowych Powiatu Namysłowskiego", w szkole podstawowej w Domaradzu od października do czerwca br. odbywały się bezpłatne zajęcia dodatkowe rozwijające zainteresowania uczniów, wśród nich  te dotyczące kultury i języka angielskiego. Podczas cotygodniowych spotkań, uczniowie klasy drugiej mieli okazję poznać realia życia codziennego w krajach anglojęzycznych oglądając filmy edukacyjne, wykonując prace plastyczne i manualne, a także uczestnicząc w grach oraz zabawach językowych (sudoku, domino, bingo). I tak, dzieci poznały historię spisku prochowego oraz zwyczaj palenia kukły Guya Fawkesa podczas Nocy Ognisk (Bonfire Night); zwyczaje związane ze świętem Thanksgiving; Christmas Crackers, czyli papierowe batoniki z niespodziankami; Easter Egg Hunt, czyli tradycję polegającą na szukaniu wielkanocnych jajek. Ponadto, dzieci dowiedziały się dlaczego i kiedy Irlandczycy obchodzą Saint Patrick`s Day (Dzień św. Patryka), co się stanie z wiosną, kiedy świstak zobaczy swój cień podczas Dnia Świstaka (The Groundhog Day) oraz w jaki sposób Amerykanie świętują 4 lipca "Independence Day", czyli Święto Niepodległości. Nie zapomnieliśmy również o rodzicach: dla mam dzieci przygotowały stronę tytułową do specjalnego wydania angielskiego magazynu "Mom's Gazette", a dla taty modne okulary DAD. Nie zabrakło też treści związanych z ochroną środowiska i przyrodą; powstały, miedzy innymi, papierowe pierścionki z owadami oraz niesamowita kostka, dzięki której poznaliśmy cały cykl życia motyla po angielsku. Warto doddać, że relacje z zajęć były na bieżąco publikowane na specjalnej platformie. Wystarczyło się zalogować i rodzice mogli zobaczyć, co robiły dzieci na kółku.

Dzięki udziałowi w projekcie, uczniowie nie tylko poszerzyli swoją wiedzę o krajach anglojęzycznych; szkoła otrzymała również nowoczesne pomoce i materiały dydaktyczne, dzięki którym dzieci, z pewnością, będą jeszcze bardziej zmotywowane do nauki.

Edyta Pawłowska

Szczegółowe informacje na temat projektu „Klucz do kompetencji w Szkołach Podstawowych Powiatu Namysłowskiego”: http://www.gminapokoj.pl/3148/realizacja-projektu-pn-klucz-do-kompetencji-w-szkolach-podstawowych-powiatu-namyslowskiego.html