Młodzi odkrywcy energii w naszej szkole!

W dniu 22 kwietnia, w ramach obchodów Dnia Ziemi, nasza szkoła zorganizowała wyjątkowe warsztaty dla uczniów klas 4-7 poświęcone odnawialnym źródłom energii. Zajęcia odbyły się w nowo powstałej ekopracowni, wyposażonej w nowoczesne pomoce dydaktyczne, które pozwoliły uczniom zgłębić tajemnice energii słonecznej, wiatrowej, wodnej, geotermalnej oraz biomasy.

Podczas warsztatów uczniowie nie tylko zdobyli wiedzę teoretyczną, ale również mieli okazję przeprowadzić eksperymenty i demonstracje, które w sposób przystępny i angażujący przybliżyły im działanie tych źródeł energii. Z dużym zainteresowaniem obserwowali działanie paneli fotowoltaicznych, turbin wiatrowych, modeli elektrowni wodnych i geotermalnych, a także zgłębiali tajniki pozyskiwania energii z biomasy.

Szczególną uwagę zwrócono na wodór, przedstawiany jako paliwo przyszłości. Uczniowie poznali jego właściwości i potencjał zastosowania w różnych dziedzinach życia, m.in. w transporcie i przemyśle.

Warsztaty w ekopracowni okazały się strzałem w dziesiątkę! Uczniowie z entuzjazmem brali udział w zajęciach, zadawali pytania i dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Zdobyta wiedza i doświadczenia z pewnością zachęcą ich do dalszego zgłębiania tematyki odnawialnych źródeł energii i inspirować do proekologicznych postaw w życiu codziennym.

Inicjatywa zorganizowania warsztatów w ramach Dnia Ziemi wpisuje się w działania naszej szkoły na rzecz edukacji ekologicznej i podnoszenia świadomości wśród uczniów na temat ochrony środowiska. Nowo powstała ekopracownia staje się ważnym miejscem, gdzie młodzież może zdobywać wiedzę i umiejętności niezbędne do budowania zrównoważonej przyszłości.

Autor: Monika Żołnowska