Dominik Chudzik laureatem konkursu Wiedzy o Sejmie RP

Jaką funkcję pełni Sejm? Kto może zostać posłem? Ile lat trwa kadencja Sejmu? Jaka jest historia polskiego parlamentaryzmu? Swoją wiedzę na ten temat sprawdziło troje uczniów z klasy VIII w konkursie organizowanym przez Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu z inicjatywy posła na Sejm RP Ryszarda Wilczyńskiego.

8 listopada Oliwia Rosiek, Jakub Barton oraz Dominik Chudzik, po wytrwałych przygotowaniach, udali się do Namysłowa, aby zmierzyć się z reprezentantami szkół podstawowych -z powiatu namysłowskiego - w konkursie Wiedzy o Sejmie RP. Przed przystąpieniem do rozwiązania testu uczniowie mieli przyjemność wysłuchać ciekawego wykładu, który utrwalił i uporządkował ich wiedzę.

Uczeń naszej szkoły - Dominik Chudzik – zajął trzecie miejsce oraz otrzymał nagrodę rzeczową ufundowaną przez Organizatora. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Jednak największą nagrodą dla wszystkich uczestników konkursu będzie wiosenny wyjazd do Warszawy, w celu odwiedzenia Sejmu RP.

Dziękuję całej trójce za godne reprezentowanie szkoły, wykazaliście się ogromną wiedzą!

Autor: Patrycja Jabłońska