Europejski Tydzień Kodowania 2022

Październik był zakodowanym miesiącem. W dniach od 7.10.2022r. do 24.10.2022r. w naszej szkole obchodzono EU CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania. Jest to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników akcji w ciekawy i interesujący sposób. Tegoroczny CodeWeek był wyjątkowy, ponieważ to jubileuszowa, 10 edycja.

Z tej okazji w naszej szkole zorganizowano różne zajęcia promujące programowanie. Wśród najmłodszych programowaliśmy ruchy używając maty oraz gier. Starsi uczniowie budowali modele używając klocków,  które ożyły dzięki programowaniu. Na lekcjach wykorzystano również specjalnie przygotowane karty: chemiczne sudoku, ukryte obrazki, rozkoduj szyfr liczbowy itp.

Na zajęciach wykorzystywano roboty edukacyjne, Lego SPIKE oraz drukarkę 3D – są to pomoce zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Autor: Ż. Stępień, M. Żołnowska