DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO – 10 CZERWCA 2022

W piątek, 10 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Języka Angielskiego. Imprezie przyświecały dwa hasła – Holiday i  London- a city of culture and diversity. Celem wydarzenia była przede wszystkim popularyzacja nauki języka angielskiego i pokazanie, jak w dzisiejszych czasach ten właśnie język się spoiwem łączącym kultury i nacje.  Uczniowie uczestniczyli w różnych aktywnościach.

Samodzielnie prowadzili lekcje j. angielskiego dla swoich koleżanek i kolegów – tematami lekcji były: ‘Wakacje i podróże- słownictwo’,’ Londyn- śladami misia Paddingtona’ oraz ‘Londyn- miasto kultury i zróżnicowania kulturowego’. We wszystkich klasach uczniowie wspaniale wczuli się w role nauczycieli i przeprowadzili bardzo interesujące zajęcia.

Uczniowie bardzo zaangażowali się w organizację święta. Udekorowali szkołę – można było poczytać inspirujące cytaty i przysłowia w języku angielskim, a korytarze mieniły się kolorami flag oraz innymi rozpoznawalnymi symbolami angielskiej tradycji  i kultury.

Autor: Agnieszka Borgul