W myśliwskich klimatach…

6 czerwca klasa IV wyjechała na wyczekiwaną wycieczkę do Bożejowa. „Czwartaki” zasłużyli na nagrodę, bo znakomicie poradzili sobie z adaptacją w grono klas starszych i osiągnęli dobre wyniki w nauce.

Uroczy dworek myśliwski zagubiony w leśnej gęstwinie powitał nas piękną pogodą. Pierwszą atrakcją była przeprawa jedną z tras parku linowego. Pomimo wielu obaw i chwil zwątpienia we własne siły wszyscy dwukrotnie pokonali powietrzny tor przeszkód. Może dzięki wzajemnemu dodawaniu sobie otuchy, wspierania się….

Na tych, którzy uporali się z alpinistyczną ścieżką ,czekała konna bryczka. Przejażdżka brzegiem Stobrawy również wyzwoliła ogrom emocji, zwłaszcza podskakiwanie na leśnych wybojach.

Czwartoklasiści zwiedzili również urocze lobby hotelowe i jadalnię urządzone antycznymi meblami, ozdobione wypchanymi trofeami z myśliwskich wypraw dawnego właściciela Bożejowa.

Złożyliśmy także wizytę w mini ZOO, obserwowaliśmy kijanki i żaby żyjące na stawem, szaleliśmy na placu zabaw. Nic więc dziwnego, że po kilku godzinach wszyscy poczuli się okropnie głodni. Kiełbaski z ogniska (mimo, że nieco za słone) stanowił znakomity posiłek, tym lepszy, że spożywany wspólnie.

Pełni wrażeń, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, wracaliśmy do domów. To wspaniale, że tak blisko mamy wspaniałe miejsce zapewniające możliwość aktywnego wypoczynku.

Autor: Bożena Leśnik