Radość dziecka – bezcenna!!!

Piątek, 3. czerwca przyniósł wiele radości uczniom klas IV – VIII naszej szkoły, którzy tego dnia obchodzili Dzień Dziecka. Od rana świeciło piękne słońce,zatem także pogoda sprzyjała świętowaniu.

Na samym początku odbyła się impreza pod hasłem: „Mała szkoła – wielkie talenty”. Punktualnie przybyli zaproszeni goście – pani Jolanta Ziółek, pan Maciej Krent oraz Paulina Łukaszczyk, którzy stworzyli obiektywne jury z uwagą obserwujące zmagania utalentowanych uczniów. Pani dyrektor Guszkiewicz przywitała ich serdecznie w murach naszej szkoły, po czym oddała głos prowadzącym uroczystość uczniom – Zuzi Oliwie i Błażejowi Walczokowi – niezawodnym konferansjerom z SU.  Zgromadzeni na widowni  podziwiali swoich kolegów grających na gitarach, kebordach, śpiewających, recytujących, tańczących szalone tańce, uprawiających stand – up oraz walki MMA. Zmagania były zacięte, bo i nagrody wspaniałe. Ostatecznie bilet do Energylandii wygrała Emilka Mainka z klasy V, a bilety do kina przypadły Karolowi Kozie z klasy IV oraz Nadii Chiryk z klasy I.

W dalszej części odbywały się rozgrywki sportowe w dwa ognie, piłkę nożną. Siły do walki nikomu nie brakowało, bo fantastyczne i niezawodne mamy z Rady Rodziców wspaniale nakarmiły uczestników święta kiełbaskami, frytkami, ciastami. Jesteśmy wdzięczni za to morze frykasów i aktywne uczestniczenie w życiu szkolnej społeczności. Słowa uznania należą się również  Samorządowi Uczniowskiemu i ich opiekunce, pani Agnieszce Borgul, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu szkolnego dnia dziecka, dbając o każdy szczegół.

Każdy, kto uczestniczył w dzisiejszym święcie, znalazł coś dla siebie i mógł się dobrze bawić, a to najlepszy prezent z okazji Dnia Dziecka. Tym bardziej cenna staje się deklaracja pani dyrektor Dominiki Guszkiewicz, która obiecała, że takie zabawy z talentem w tle odbędą się również w następnych latach. Jest na co czekać!

Autor: Bożena Leśnik