Świątecznie, majowo i niezupełnie typowo…

Przeddzień wielkiej „majówki” w naszej szkole odbyło się świąteczne spotkanie wszystkich uczniów i nauczycieli. Dzięki wspaniałej pogodzie miało miejsce na szkolnym boisku. Samorząd Szkolny pod kierownictwem państwa: Patrycji Jabłońskiej, Bogusławy Krawczyk i Grzegorza Rychlikowskiego przygotował krótki występ. W inaugurującym przedstawienie dialogu uczennicy z majem każdy mógł usłyszeć jakie ważne święta towarzyszą początkowi tego wiosennego miesiąca.

Wspomniano zatem o święcie wszystkich pracujących, o jubileuszu polskiej flagi, o wspaniałej Konstytucji Trzeciego Maja… W prosty, a przecież przekonujący sposób - wierszem, piosenką, muzyką,  występujący skutecznie odwołali się do drzemiącego w każdym z nas poczucia tożsamości narodowej. Szczególnie wzruszająca, a zarazem zabawna była parada mody patriotycznej. W niej najlepsi okazali się najmłodsi uczniowie ubrani w barwy narodowe, wymachujący malutkimi flagami, pełni radości i zapału.

Szkolne obchody świąt majowych przyczyniły się do faktu, że wszyscy, tak występujący, jak i oglądający,  odczuli przypływ majowego optymizmu i dobrego humoru.

Autor: Bożena Leśnik