Dokonać wyboru…

Od razu po zakończeniu świątecznych ferii, 20 kwietnia uczniowie klasy VIIIB odwiedzili  Zespół Szkół w Dobrzeniu Wielkim, gdzie zorganizowano dla nich dzień otwartych drzwi. Takiej imprezie zawsze przyświeca idea promowania szkoły i zachęcania absolwentów tzw. podstawówek do kontynuowania nauki w tej konkretnej placówce.

Rozpoczęliśmy pobyt od wizyty w szkole w Dobrzeniu Małym, gdzie zapoznano uczniów z ofertą szkół branżowych I. stopnia, w których można się przygotować do zawodu piekarza, fryzjera, cukiernika, mechanika samochodowego. Funkcjonują tam również dwie klasy technikum – logistyczne oraz informatyczne. Witająca gości wicedyrektor W. Piętka zachęcała ósmoklasistów do wybrania reprezentowanej  przez siebie placówki, podkreślając panującą w niej sympatyczną atmosferę oraz znakomite wyposażenie we wszelkiego rodzaju sprzęt usprawniający i uatrakcyjniający naukę.

Następnie zatrzymaliśmy się w Liceum Ogólnokształcącym w Dobrzeniu Wielkim, gdzie można podjąć naukę w klasie o profilu podstawowym, biologiczno – chemicznym lub społeczno – prawnym, zdobyć certyfikaty językowe z języka angielskiego i niemieckiego oraz zdać egzamin maturalny, uzyskując tym samym przepustkę na wyższe uczelnie. Młodzieży ze szkół podstawowych spodobała się też bardzo imponująco duża i nowoczesna hala sportowa w liceum. Mieli okazję odwiedzić kilka interesująco wyposażonych sal lekcyjnych, obserwować eksperymenty chemiczne, poznać świetnie zaopatrzoną bibliotekę. Na zakończenie pedagog szkolny rozdał zainteresowanym dokumenty potrzebne do wzięcia udziału w rekrutacji na rok szkolny 2022/23.

Ten dzień można z pewnością uznać za interesujący i przydatny dla uczniów klas ósmych.

Autor: Bożena Leśnik