Światowy Dzień Ziemi – 22.04.2022r.

Z okazji ważnego dla każdego człowieka święta - Dnia Ziemi, w naszej szkole zaplanowano aktywności edukacyjno-plastyczna dla najmłodszych, czyli przedszkolaków i uczniów klas I – III. Przedszkolaki z zachwytem wykonywały model Ziemi wykorzystując błękitne baloniki, zamiast pędzli i farb,  pokrywały tekturowe talerzyki kolorem niebieskim i zielonym. W ten sposób podczas zabawy odkrywały tajemnice kolorów na mapach i w praktyce sprawdziły jak rozpoznać nizinę lub morze. Dzieci z klas I-III przygotowywały modele kuli ziemskiej naklejając na niebieskie balony kształty kontynentów. Podczas pracy nie tylko poznawały ich nazwy, ale także mogły się przekonać w jakim miejscu Ziemi się one znajdują. Prace plastyczne młodszych dzieci zostały wyeksponowane na szkolnych korytarzach. Teraz każdy członek społeczności szkolnej może szybko powtórzyć wiedzę z geografii.

Starsi uczniowie, klas IV-VIII rozegrali wielki międzyklasowy turniej wzorowany na popularnej grze  „Państwa, miasta…”. Podczas etapu klasowego wyłoniono trzech najlepszych uczniów z każdej klasy. To między nimi toczyła się walka o miejsce najlepszego znawcy geografii w szkole. Zwyciężyła Wiktoria Dudek z ilością 185 punktów, drugie miejsce ex equo zajęły Sandra Krauz oraz Ania Riwoldt,  na trzecim uplasował się Dawid Fila. Warto wspomnieć, że również najmłodsi wśród najstarszych – czwartoklasiści – poradzili sobie nadspodziewanie dobrze.

Dodatkową atrakcją dnia Ziemi była odbywająca się na każdej przerwie emisja filmu dokumentalnego o naszej planecie : „HOME”.

NAGRODĄ GŁÓWNĄ W KONKURSIE, UFUNDOWANĄ PRZEZ RADĘ RODZICÓW, BYŁ PIĘKNY, PODŚWIETLANY GLOBUS FIZYCZNO-POLITYCZNY, za który serdecznie dziękuje fundatorom organizatorka święta Ziemi.

Autor: Anna Mroczkowska