Rozstrzygnięcie III edycji konkursu „Najpiękniejszy stroik wielkanocny”

Celem konkursu, który miał miejsce w okresie poprzedzającym tegoroczne święta było popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych, pogłębianie wiedzy na temat symboliki i znaczenia dekoracji wielkanocnych w obrzędowości ludowej.

Przyczynił się do stworzenia okazji do zaprezentowania przez dzieci i ich rodziny własnych pomysłów i technik wykonania dekoracji wielkanocnych, rozbudzania inwencji twórczej, kontynuowanie przekazu wartości  i tradycji w rodzinie.

Komisja miała trudne zadanie, wybranie najpiękniejszego okazało się wielkim wyzwaniem. Wszystkie wymagały od dzieci dużo pracy i chęci, a każdy stroik, jak podkreślała komisja, był wyjątkowy. Na konkurs wpłynęło 56 prac.

W kategorii  I - przedszkolaki wszystkie prace zostały wyróżnione.

Wyróżnienia otrzymali : Filip Kołbuc, Martyna Wąs,  Marta Mainka, Lena Kołbuc, Julia Galasińska,  Lena Krystosek, Kacper Paluszczyszyn, Hanna Galasińska, Kacper Maciej, Vanessa Dyszlowska, Antoni Glid.

W kategorii II – klas I-III

Pierwsze miejsce zajęli: Amelia Dudek z klasy III, Bartosz Wichrzyński z kasy II

Drugie miejsce: Emilka Dziuba z klasy II, Franciszek Kociencki z klasy II,Antoni Krystosek z klasy I,

Trzecie miejsce: Emilka Patała, Oliwia Mentek, Nadia Chiryk.

Wyróżnienia: Kinga Galasińska, Bartosz Kobzan, Dawid Mainka, Ania Paluszczyszyn, Julia Czerniawska, Paulina Koza, Anna Galińska, Tatiana Szumiec, Milena Kobzan, Piotr Pieszczyk.

Prace nagrodzone w kategorii III klas IV- VIII

Grande Prix- Patryk Patała

Pierwsze miejsce zajęli: Antoni Klimczak, Amelka Pietroń, Marlena Piędzioch

Drugie miejsce: Zofia Piękny, Emilia Mainka, Dudek Wiktoria

Trzecie miejsce: Aleksander Pietron,  Aleksander Walczok,  Karol Koza

Prace wyróżnione: Agata Krysiak, Agata Witoszek, Emilka Marczak,  Michał Czerniawski, Oliwer Dyszlowski, Laura Galińska, Blanka Baer, Hanna Gozdzikowska, Maksymilian Kubik, Amelia Baer, Laura Radziej, Lena Kszysztanowicz, Filip Wasylkowski, Lisa Radziej, Franciszek Grojec, Dominik Maciej, Symala Damian, Paweł Klyszcz, Michał Arendarski.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i składamy serdeczne podziękowania za oryginalne pomysły i wykonanie pięknych stroików. Dziękujemy również rodzicom za zaangażowanie i pomoc. Zapraszamy do kolejnego konkursu za rok.

Autor: Bogusława Krawczyk