Psi nos na tropie

W miniony czwartek, 31 marca po raz kolejny mogliśmy gościć w murach naszej szkoły panią Martę Trelę- zawodową trenerkę psów. Tym razem to uczniowie kl. I wzięli udział w ciekawej lekcji przeprowadzonej przez zaproszonego gościa oraz mogli zobaczyć niezwykłe umiejętności siedmioletniej suczki Elektry-owczarka belgijskiego.  Uczniowie mieli okazję  dowiedzieć się jak ważną rolę w życiu człowieka pełnią psy i gdzie są wykorzystywane ich umiejętności tropiące. Pełni emocji podziwiali umiejętności Elektry, jej reakcje na komendy oraz szukanie ukrytej w klasie piłeczki.

Bardzo dziękujemy pani Marcie za poświęcony czas i interesujące spotkanie. Dzięki niemu każdy pierwszoklasista już wie, jak należy się zachować spotykając na swej drodze nieznanego czworonoga.

Autor: Małgorzata Dębska