Czytanie jest sztuką. Czytaj z radością, słuchaj z przyjemnością.

30 marca - w naszej szkole - odbył się szkolny etap konkursu Mistrz ładnego czytania. Chętnych nie brakowało, a komisja - w składzie: p. Bożena Leśnik, p. Grzegorz Rychlikowski i p. Patrycja Jabłońska – nie miała łatwego wyboru. Spośród dwadzieściorga uczestników komisja wyłoniła reprezentację, która weźmie udział w etapie międzyszkolnym i będzie walczyła o tytuł Mistrza ładnego czytania z uczniami ze szkół podstawowych z Pokoju i Kup.

Wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się:

W kategorii klas IV-VI

1. Franciszek Grojec (kl. V)
  2. Marlena Piędzioch (kl. V)
  3. Szymon Zawadzki (kl. V)  i Emil Chmura (kl. IV)

Z racji tego, że regulamin konkursu przewiduje tylko trzech uczestników w każdej kategorii wiekowej, Szymon i Emil zmierzą się ze sobą w dogrywce.

W kategorii klas VII-VIII

1. Oliwia Zawierta (kl. VIII B)
  2. Oliwia Rosiek (kl. VII)
  3. Błażej Walczok (kl. VIII A)

Wybór reprezentantów był naprawdę trudny, wielu uczestników wykazało się wysokimi umiejętnościami w czytaniu, stąd komisja postanowiła dodatkowo przyznać: wyróżnienie dla Amelii Baer (kl. VII) oraz Nagrodę Specjalną dla Mateusza Mainki (kl. VIII B).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom szkolnego etapu konkursu i życzymy dalszych sukcesów!

Autor: Patrycja Jabłońska