Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to ważne i piękne święto dla każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia 10 listopada, w naszej szkole, odbyło się kilka działań upamiętniających 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jako pierwsza odbyła się uroczystość na sali gimnastycznej, podczas której cała społeczność szkolna wspólnie odśpiewała hymn „Mazurek Dąbrowskiego” oraz „Rotę”. Odbyła się również projekcja filmów „Animowana Historia Polski” oraz „Niezwyciężeni: Czas próby”. Następnie uczniowie zaśpiewali przygotowane - pod czujnym okiem i uchem pani Bogusławy Krawczyk - piosenki patriotyczne. Po uroczystości uczniowie, w podziale na grupy, zagrali
w grę „Niepodległa”. Całość obchodów dopełnił kącik muzealny, który uczniowie mogli podziwiać na szkolnym korytarzu.

Po południu uczniowie klas VII-VIIII wzięli udział w projekcji filmu „Miasto 44”.

Autor: Patrycja Jabłońska