,,Śniadanie daje moc’’

Dnia 8 listopada uczniowie klas 1-3 wzięli po raz kolejny udział w ogólnopolskiej akcji ,,Śniadanie daje moc’’. Jest to program edukacyjny promujący zdrowe nawyki żywieniowe oraz  zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, wiedzy o najważniejszym posiłku dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i nie tracą siły do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Dla naszych uczniów był to dzień szczególny. Mieli bowiem przygotować wielką śniadaniową ucztę  - wyjątkowe śniadanie! Miało dać wszystkim MOC, czyli energię do pracy, zabawy i nauki.

Z przyniesionych produktów uczniowie samodzielnie, z wielką radością i zaangażowaniem przygotowali kolorowe, pożywne i zdrowe kanapki. Potem wspólnie je zjedli z ogromnym apetytem, nie bali się poznawać nowych smaków. Nie zapomnieli również, by poczęstować kanapkami swych starszych kolegów i koleżanki.

Wspólny posiłek był  świetną zabawą, a zarazem nauką o tym, jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie. Była to również okazja do integracji zespołów klasowych, a także lekcja kulturalnego spożywania posiłku.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu naszego wspólnego śniadania.

Autor: Małgorzata Dębska