PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Stało się już tradycją, że pod koniec października klasa pierwsza odwiedza  szkolną bibliotekę i poznaje nasz mały, ale za to bardzo ciekawy księgozbiór. Tak też się stało 25 października. Wychowawczyni klasy pierwszej, pani Małgorzata Dębska odwiedziła wraz ze swoimi uczniami skromne progi biblioteki.

Dzieci miały okazję zobaczyć jakie książki mogą tu wypożyczyć. Dowiedziały się również jak należy się zachowywać  w takim miejscu oraz jak dbać o wypożyczoną książkę. Przed wstąpieniem do grona czytelników dzieci musiały odpowiedzieć na pytania i zagadki, oraz ułożyć tytuły bajek dla dzieci z rozsypanki wyrazowej. Z zadaniami poradzili sobie śpiewająco, dlatego też wszyscy złożyli przyrzeczenie, że będą dbać o wypożyczone książki i staną się wzorowymi czytelnikami. Po pasowaniu dzieci mogły wypożyczyć pierwszą książkę. Bardzo się cieszę, że grono czytelników znów się powiększyło, a pierwszoklasiści z taką chęcią wypożyczali książki. Oby tego zapału starczyło im na długo.

Autor: Natalia Walczok