Powiększyła się nasza brać uczniowska

27 października odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Był to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu  dzieci zostały oficjalnie przyjęte do grona uczniów naszej szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać, grać na instrumentach, recytować wiersze, rozwiązywać zagadki związane ze szkołą oraz wiedzą jak bezpiecznie zachowywać się w szkole i na jezdni. Udowodniły, że niestraszne jest im nawet wypicie kwaśnego soku z cytryny.

Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez panią Dyrektor Dominikę Guszkiewicz . Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy oraz prezenty.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych. Serdecznie dziękujemy starszym kolegom i koleżankom: Aleksowi, Oliwii, Bartkowi, Hani, Błażejowi i Maksiowi za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu uroczystości.

Autor: Małgorzata Dębska